תשתית

המרכז מכיל שני חדרי הקלטה למבחנים התנהגותיים המצוידים במערכות הקלטת וידאו ושמע מתקדמות (מצלמות וידאו 2-4HD), ומערכת מעקב-תנועה מתקדמת, המשתמשת בטכנולוגיית Kinect כדי לעקוב אחר תנועות הילדים בזמן שהם משתתפים בהערכות קליניות. חדרים אלה מאפשרים לנו לאסוף מגוון רחב של מידע התנהגותי על ילדים עם אוטיזם המשתתפים במחקרים שלנו.

חדר קליטה ידידותי לילדים משמש לקבלת משפחות ומאפשר להן למלא שאלונים ולתרום דגימות-רוק לצורך ריצוף DNA.

 

חדר מעקב-עיניים סמוך, מכיל מערכת מעקב עיניים מתקדמת מסוג Eyelink 1000 שהינה ייעודית למחקר ASD. המערכת המאפשרת מעקב אחר תנועת העיניים של הילד תוך תנועה חופשית של הראש וללא גרימת חוסר נוחות. לעיתים קרובות, הילדים משתתפים במחקרי מעקב העיניים שלנו בזמן שההורים ממלאים שאלונים בחדר הקבלה.

 

לבסוף, חדר ישיבות גדול משמש לישיבות המרכז, לישיבות פורום האוטיזם ולסמינרים מיוחדים.

המרכז משתמש גם בתשתיות מחקר נוספות הפזורות בקמפוס אוניברסיטת בן-גוריון ובמרכז הרפואי סורוקה.

מיצוי דנ"א מדגימות רוק, מבוצע במעבדה של פרופ' חוה גולן, המצוידת במלואה לביצוע מחקר ביולוגי מולקולרי, בשימוש במגוון טכניקות המשלבות חלבונים, תרביות תאים והדמיה פלורסנטית.

הקלטות ליליות בשימוש בטכנולוגית EEG מבוצעות במעבדת השינה בסורוקה, בהנחייתו של פרופ' אריאל טרסיוק. במעבדת השינה ארבעה חדרי בחינה פרטיים לצורך ביצוע בדיקות פוליסומנוגרפיה. כיום אנחנו משתמשים באחד החדרים הללו פעם בשבוע לצורך מחקר שינה על ילדים עם ASD.

סריקות MRI של ילדים ומבוגרים עם ASD מבוצעות במרכז המחקר להדמיית מוח של אוניברסיטת בן-גוריון. מרכז ההדמיה מכיל סורק מסוג 3T Phillips Ingenia.

מחקרי EEG של מבוגרים עם אוטיזם מבוצעים כיום באמצעות מערכת EEG מסוג BioSemi בעלת 128 ערוצים, בחדר אטום לרעש וממוגן, במעבדתו של פרופ' אילן דינשטיין. מעבדה זו מצוידת גם במחשב-על בעל 24 ליבות לצורך ניתוח נתונים אינטנסיבי של הדמיית פעילות מוחית באמצעות מגוון תוכנות מתקדמות.

הניסויים הקליניים שלנו עושים שימוש במגוון תשתיות המסופקות על ידי המרכז למחקר קליני בסורוקה הכולל מתקנים לאחסון דגימות ותרופות וכן משרדים ואנשי-צוות לניהול הניסויים הקליניים.

לבסוף, אנו מפיקים באופן קבוע מידע קליני נרחב אודות ההריון, הלידה וההיסטוריה הקלינית המוקדמת של כל ילד באמצעות המערכת האלקטרוניות לרשומות מטופלים של סורוקה, המנוהלות על ידי מחלקת המחשבים של המרכז הרפואי.